راه اندازی VoIP

VoIP

شبکه های مخابراتی که جزء جدایی ناپذیر زندگی امروز هستند، بیش ترین سهم را در تبادل اطلاعات و اخبار بر عهده دارند. امروزه این فناوری که قدمتی بیش از صد سال دارد، صورت پیشرفته­تری به خود گرفته و خود را با نیاز های جدید تطبیق داده است. VoIP (Voice over IP) یک فناوری نوین جهت برقراری ارتباطات صوتی و چندرسانه­ای بر مبنای پروتکل اینترنت (IP) می­باشد. در واقع در این فناوری، از روش های انتقال اطلاعات بر روی بستر اینترنت به جای شبکه تلفن عمومی یا PSTN استفاده شده است. در این روش مکالمات به صورت دیجیتال منتقل شده و نسبت به مدل قدیمی آنالوگ از کیفیت و عملکرد بهتری برخوردار است.

به جهت استفاده از بستر اینترنت جهت برقراری ارتباط، در شرایطی که یک شرکت دارای دفاتر مختلفی باشد، بهره­برداری از این روش میتواند مقدار زیادی از هزینه های سازمان را کاهش دهد.

یکی از مواردی که همواره برای سازمان­های دولتی و مراکز نظامی از اهمیت بالایی برخوردار است، برقراری ارتباط امن و بکارگیری مکانیزم های مطمئن جهت جلوگیری از شنود تلفنی می­باشد، از این رو استفاده از قابلیت های امنیتی VoIP می­تواند خواسته های آنان را پوشش دهد. علاوه بر این، امکان برقراری ویدیوکنفرانس بدون حضور فیزیکی در محل شرکت نیز از جمله محاسن استفاده از این فناوری می­باشد. در ذیل به برخی از امکانات فناوری VoIP اشاره شده است:

  • تماس رایگان میان دفاتر شرکت در داخل و خارج از کشور
  • قابلیت افزایش ظرفیت و توسعه پذیری با هزینه کم
  • امکان برقرای ارتباط میان تجهیزات کامپیوتری و تلفن با استفاده از نرم افزار ها
  • ارائه سرویس کنفرانس های صوتی و تصویری
  • امکان استفاده از Voice Mail
  • ....

شرکت مهندسی داده­ پردازی رایانورد با استفاده از کارشناسان خبره و با تجربه در این صنعت با استفاده از تجهیزات سخت افزاری نوین و محصولات نرم افزاری، آماده ارائه خدمت به شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی است.

0%